lekcii mkl

Шоу-лекція «Бенефіс лікарського препарату»

В Національному фармацевтичному університеті

відбулася унікальна лекція для першокурсників

24 та 25 січня 2018 р. під патронатом ректора НФаУ, професора Алли Анатоліївни Котвіцької відбулася прем’єра шоу-лекції «Бенефіс лікарського засобу».

Це перший і особливий проект, своєрідний педагогічний експеримент, мета якого – ознайомлення студентів–першокурсників із принципами створення лікарського препарату, щоб згодом, опановуючи навчальні дисципліни, вони розуміли спрямованість викладеного матеріалу. У своєму інтерв’ю телеканалу «Харьковские известия» ректор професор Котвіцька Алла Анатоліївна розповіла:

Лекція є одним з основних видів навчання! І сьогодні це дійсно - шедевр! Адже не один, а десять лекторів об’єднали свої зусилля для того, щоб дуже коротко але змістовно й захоплююче розповісти сьогоднішнім першокурсникам, яким чином студент з першого по п’ятий курс навчання буде опановувати фармацію, які компетентності, які навички він отримає під час навчання в Національному фармацевтичному університеті. Така новаційна лекція демонструє весь спектр знань, які здобувають в університеті.

Ідеологом, ініціатором та режисером-постановником шоу-лекції став академік НАН України, професор В.П. Черних, який сьогодні є радником ректора і почесним ректором університету.

Студентська аудиторія протягом шоу побачила, що вивчатиме, з чим експериментуватиме в лабораторіях, які дива науки чекають її усі роки, що будуть проведені у Національному фармацевтичному університеті.

В даному випадку «шоу» мало на меті демонстрацію своєрідного «лібрето» про майбутні роки навчання в НФаУ. Враховуючи величезний об’єм інформації, надзвичайно важливим було створити такі презентації навчальних дисциплін, які б водночас дивували і захоплювали, а завданням лекторів-акторів, стало простими словами пояснювати складні для розуміння студентів першого курсу речі.

У заході взяли участь ректор НФаУ, проф. А.А. Котвіцька, почесний ректор НФаУ, академік НАН України В.П. Черних та завідувачі кафедр НФаУ – «головні дійові особи» шоу-лекції. Завісу таємниць фармації для майбутніх фахівців відкрили:

• завідувач кафедри органічної хімії проф. Л.А. Шемчук;
  • завідувач кафедри хімії природних сполук проф. В.С. Кисличенко;
  • завідувач кафедри фармацевтичної хімії проф. В.А. Георгіянц;
  • завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації проф. І.А. Зупанець;
  • завідувач кафедри технології ліків проф. Т.Г. Ярних;
  • завідувач кафедри заводської технології ліків проф. О.А. Рубан;
  • завідувач кафедри управління та економіки підприємства проф. О.В. Посилкіна;
  • завідувач кафедри організації та економіки фармації проф. А.С. Немченко;
  • професор кафедри фармацевтичного маркетингу і менеджменту  проф І.В. Пестун;
  • завідувач кафедри соціальної фармації доц. І.В. Кубарєва.

Всі створені учасниками презентації увійшли до унікальної книги «Бенефіс лікарського препарату», яка була презентована і подарована всім лекторам почесним ректором НФаУ.