4 грудня 1997 року В.П. Черних був обраний членом-кореспондентом НАН України зі спеціальності: «Хімія фізіологічно активних речовин». Вступ до кола наукової еліти України став яскравим підтвердженням наукових досягнень вченого та першим представництвом фармацевтичної науки в НАН України.
   У 2011 році визнанням досягнень Валентина Петровича Черних стало присвоєння звання «Почесного громадянина міста Харкова».

6 березня 2015 р. відбулася історична подія не тільки для Національного фармацевтичного університету, а й для фармації України – перемога в конкурсі на вакансію дійсного члена (академіка) Національної академії наук України ректора НФаУ, професора В.П.Черних Першим представництвом фармації як наукового напрямку в НАН України, вищому ешелоні академічної науки, стало обрання ректора НФаУ В.П. Черних член-кореспондентом НАН України в 1997 р. Це був перший рубіж, з якого розпочалося сходження Валентина Петровича на науковий Олімп. Наступний етап – 6 березня 2015 р. В.П. Черних було обрано дійсним членом (академіком) відділення хімії НАН України.
Історію роблять Особистості – герої нашого часу. Наш ректор та завідувач кафедри – генератор ідей, ентузіаст і піонер у багатьох починаннях, реформатор. Під його керівництвом на кафедрі органічної хімії було створено науковий напрямок – цілеспрямований синтез БАР в ряду похідних дикарбонових кислот і гетероциклічних структур, вивчення їх реакційної здатності і механізмів хімічної взаємодії встановлення зв’язку між хімічною структурою, фізико-хімічними властивостями та біологічною активністю з метою створення ефективних лікарських препаратів, розробка оптимальних препаративних методів та екологічно чистих технологій одержання активних фармацевтичних інгредієнтів; вивчення шляхів циклізації багатофункціональних реагентів. Валентин Петрович створив вітчизняну школу хіміків-синтетиків, в рамках якої підготовлено 14 докторів та 42 кандидата наук, створено 16 лікарських препаратів: (глісульфазід – цукрознижуючої дії, діакамф – антидіабетичної дії, сукцифенат-гемостатичної дії, анальбен-ретард – анальгетичної дії, перонікс – антисептичної дії та ін.).
Валентин Петрович – головний фармацевт країни, цілеспрямований, відданий одній справі – університету та фармації. Тільки сильна людина із твердим характером, грандіозною силою волі і потужною енергетикою змогла подолати дійсно марафонську дистанцію і зійти на науковий Олімп.
Колектив кафедри органічної хімії пишається своїм завідувачем і бажає йому доброго здоров’я, звершень і перемог, нових відкриттів!